Z życia klas pierwszych - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 w Mysłowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Z życia klas pierwszych

UCZEŃ / RODZICE > KLASY I-III
 
Rok Szkolny 2019/2020


 
 

listopad 2019Już kolejny rok nasza szkoła uczestniczy w programie ogólnopolskim Śniadanie Daje Moc. Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podsumowaniem programu jest, jak co roku, zorganizowanie w szkole Dnia Zdrowego Śniadania. W tym roku zaplanowano go na 13 listopada. Dzieci z klas I- III na lekcjach dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypominały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie. W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – 13 listopada... W salach lekcyjnych klas 1-3 pojawiły się dzieci w kolorowych fartuszkach, poprzebierane za gruszki, jabłka, kapustę, sałatę, pomidory i przyniosły ze sobą wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować „zdrowe śniadanie” tzn. świeże warzywa i owoce, masło, sery, ciemne pieczywo, soki, dietetyczne ciasteczka itp. Pamiętając o higienę i bezpieczeństwie, uczniowie każdej klasy, pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali swoje drugie śniadanie.
A oto i fotorelacje z tego dnia, zapraszamy do oglądania - klasa 1 a oraz 1b
 
 
 
 

październik 2019


klasa 1c

Nadszedł czas, aby przedstawić uczniów klasy 1c. I oni odstawili tyty, aby uczyć się jak być uczniem, jak godzić czas zabawy i czas nauki, jak dobrze wypełniać swoje uczniowskie obowiązki. Ostatni miesiąc spędzili na poznawaniu pierwszych literek, cyferek, piosenek i tajników pracowni informatycznej. Oto oni:
 
 
 
 

październik 2019


klasa 1b

Czas przedstawić najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dziś 1b. Jeszcze kilkanaście dni temu obejmowali ogromne tyty i zastanawiali się, jak to będzie w szkole... Dziś dzielnie stawiają czoła trudom bycia pierwszakiem i przez zabawę uczą się tego, co najważniejsze - działania w grupie. Oto oni:
 
 
 
 

październik 2019


klasa 1a

Czas przedstawić kolejnych Pierwszaków. Dzisiaj klasa 1a. Już od miesiąca z nami. Po tytach z rozpoczęcia roku szkolnego zostały tylko zdjęcia i wspomnienia. Teraz dzielnie uczą się literek i cyferek i zawzięcie ćwiczą piosenki na uroczystość pasowania na ucznia. Ale i tak każdą wolną chwilę wykorzystują na zabawę. Oto oni:
 
 
 
 

-------------------------------------------------------------------------

Rok Szkolny 2018/2019


wrzesień 2018


Sznupek odwiedza Siódemkę

W SP 7 duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W tym roku zaprosiliśmy po raz kolejny do wszystkich klas pierwszych, drugich i trzeciej szkoły podstawowej przedstawiciela policji, który 11 września 2018 roku poprowadził spotkanie w auli naszej szkoły.

Spotkanie to, miało za zadanie przekazanie najmłodszym informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak również bezpiecznych zasad postępowania w trudnych sytuacjach. Dużą atrakcją okazały się odwiedziny maskotki policyjnej- Sznupka.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Rozmawiał również o konieczności poruszania się w fotelikach samochodowych, jak również przypomniał o obowiązku zapiania pasów przez wszystkich podróżujących samochodem. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas nieznajomy. Poruszył też problem noszenia telefonów komórkowych, aby dzieci nie bawiły się nimi tylko używali ich w sytuacjach zagrożenia. Nasi pierwszoklasiści wykazali się doskonała wiedzą z dziedziny znajomości numerów alarmowych. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa  podstawowych akcesoriów policjanta. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

mgr Magdalena Napora
 
 
 
 
-------------------------------------------------------------------------

Rok Szkolny 2017/2018

czerwiec 2018


Pierwsza wycieczka dla uczniów klas I już za nami!

07.06.2018 klasy Ia, Ib, Ic i IIa udały się na wycieczkę do Parku Etnograficznego w Chorzowie. Pogoda nam dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie. Wyposażeni w dobre humory wyruszyliśmy po godzinie ósmej. Na miejscu przywitali nas pracownicy Parkui po przekroczeniu bram poczuliśmy się jak w innej rzeczywistości, z dala od miejskiego zgiełku. Temat naszej wycieczki brzmiał: „Jak stażik i starka mieli tarka.” Pani przewodniczka oprowadziła nas po wiejskich chatach opowiadając jak kiedyś żyli ludzie. Dowiedzieliśmy się, że Panie nie wkładały prania do pralki, jak nasze mamy dzisiaj. Mieliśmy okazję sami doświadczyć tego, jak ciężko było prać na tarze. Ci, którzy już skończyli, odpoczęli...poszli wydoić krowę. No cóż, że była sztuczna. Śmiechu i zabawy było dużo. Następnie udaliśmy się do domu młynarza i wysłuchaliśmy opowieści o tym, jak kiedyś pieczono w domu chleb. Mogliśmy sami zmielić zboże, ważyć, sprawdzając nasze umiejętności matematyczne w praktyce. Chłopcy sprawdzali siebie także w pracach męskich. Wiercili dziury wiertarką ręczną. Oj nie było łatwo, nie było...Z paniami wychowawczyniami zobaczyliśmy także drewniany Kościółek i dawną szkołę. Już teraz wiemy, że jesteśmy szczęściarzami ucząc się w pięknych, przestronnych i kolorowych klasach. Na końcu naszej wyprawy czekała niespodzianka. Rozpalone ogniska. Nie uwierzycie, ale poczuliśmy się już jak na wakacjach. Z pomocą naszych pań, upiekliśmy najlepsze kiełbasy na świecie. Spałaszowaliśmy je z wielkim apetytem a następnie biegaliśmy po zielonych łąkach, bawiliśmy się w berka jak kiedyś wiejskie dzieci. Tego akurat im zazdrościmy. Na koniec odwiedziliśmy jeszcze konia, który pasł się nieopodal i już należało wracać. Szkoda, że czas tak szybko opłynął. Nasze Panie nas pochwaliły i powiedziały, że spisaliśmy się na medal.
 
 
 
 

maj 2018
Szkoła Podstawowa nr 7 przy współpracy z MOK zorganizowała VIII Międzyszkolny Konkurs Taneczny dla klas I-III. 23 maja 2018 na secenie MOK przy ulicy Grunwaldzkiej zebrały się grupy taneczne z mysłowickich szkół podstawowych. Każda z grup miała za zadanie zaprezentować dwa różne tańce. Komisja sędziowska oceniała opracowanie choreagraficzne, technikę wykonania, dobór i estetykę kostiumów oraz ogólny wyraz artystyczny prezentowanych tańców.

Dzięki sponsorom zwycięskie grupy otrzymały atrakcyjne nagrody. Wszyscy laureaci miejsc I - III otrzymali: wejściówki na zajęcia do Studio Tańca Ifly, wejściówki do Szkoły Tańca Multidance Mysłowice działającym przy Centrum Edukacji i Sportu "AS" Anna Kaczmarzyk, warsztaty kulinarne w pizzeri Da Grasso Mysłowice, a także puchary dla szkoły i medale ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Quick Park Mysłowice, Oddział Banku Millenium Mysłowice, Wydawnictwo Nowa Era i sponsorów prywatnych.

Laureaci konkursu:

I miejsce - "Siódemeczki" SP7
II miejsce - "Alfredki" SP15
III miejsce - "Bolero" SP14.

Dodatkowo każdy Juror przyznał nagrody indywidualne za szczególne talenty. Spośród wszystkich uczestników konkursu specjalne wyróżnienie za najlepszy duet taneczny otrzymali Wiktoria Emmerich z klasy IB oraz Filip Wolski z IA. Wyróżnieni otrzymali dodatkowe nagrody w postaci biletów do OH Kino w Mysłowicach na dowolnie wybrany film,
a także dodatkowe wejściówki do Studio Tańca Ifly i wejściówki do Szkoły Tańca Multidance Mysłowice działającym przy Centrum Edukacji i Sportu "AS" Anna Kaczmarzyk.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Ogromne podziękowania dla wszystkich sponsorów VIII Międzyszkolnego Konkursu Tanecznego klas I – III.
M.F
 
 
 
 
 

maj 2018


Dzień Mamy na sportowo w SP7

25.05.2018 mamy uczniów kl. Ic. spotkały się w niecodziennej scenerii – w szkolnej sali gimnastycznej. Panie skorzystały z zaproszenia swoich dzieci i ich wychowawczyni p. Magdaleny Fularskiej, aby w przeddzień Dnia Matki spędzić czas na grach i zabawach.

Wspólne zajęcia rozpoczęto od zabaw z Chustą Klanza. Dzieci współpracowały ze sobą i z mamusiami tak, aby piłka wpadła do środka. Następnie wszyscy robili „sztorm”, „owocową sałatkę” i „rzeźbę”. Zabawa była wspaniała, było dużo emocji i śmiechu. A gdy już przećwiczono współpracę nadszedł czas na rywalizację! Mamy i dzieci stanęły w dwóch rzędach, aby pobiec z …jajkiem na łyżce! Następna konkurencja odbywała się w parach, lecz aby nie było tak łatwo nogi mamy i dziecka zostały związane szarfą! Oczywiście nie ma konkurencji bez aplauzu. Mamy zagrzewały swoje drużyny do boju!

Zmęczone, ale już zintegrowane mamy przeszły do sali lekcyjnej na poczęstunek. I tu już zrobiło się bardzo nostalgicznie. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, w tym przepiękną piosenkę „Kocham Cię” Arki Noego. Niejednej mamie łezka zakręciła się w oku. Występom towarzyszył pokaz multimedialny. Następnie każde dziecko wręczyło ręcznie wykonany prezent: wazonik gipsowy z kwiatami. Pani wychowawczyni również przygotowała niespodziankę, chcąc tym samym podziękować wszystkim mamom za całoroczną współpracę. Do prezentu dołączyła ręcznie wykonany bibelot oraz płytę z prezentacją multimedialną pt. „Z życia klasy Ic”, na której znalazły się zdjęcia z najważniejszych wydarzeń w klasie w okresie od września 2017 do maja 2018. Będzie to wspaniała pamiątka z debiutu uczniowskiego.
Czas szybko upłynął na wspólnej zabawie. Był niezastąpioną okazją, aby zatrzymać się toku codziennych obowiązków i przypomnieć sobie jak dobrze jest być razem: razem ze swoją mamą, razem ze swoim dzieckiem.
M.F
 
 
 
 

maj 2018


Wizyta klasy Ic w Miejskiej Bibliotece Publicznej (filii nr 7) :

Dnia 15.05.2018r uczniowie kl. Ic uczestniczyli w  warsztatach czytelniczych pt." Odkrywamy książkowe emporium", zorganizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  W trakcie zajęć poznali postać 11letniej dziewczynki imieniem Znajda, tytułowej bohaterki drugiej książki Sylvii Bishop Panna Jones i Książkowe Emporium. Po rozwiązaniu zagadek, rebusów odkryli długo skrywaną przez dziewczynkę tajemnicę (jesteście ciekawi? zapraszamy do lektury). Uczniowie mieli także okazję poznać tajniki pracy bibliotekarza, porozmawiać na temat korzyści płynących z czytania książek i czasopism.

Zapraszamy na fotorelację.
 
 
 
 

maj 2018


XX Festiwalu Kultury Szkolnej z nagrodami dla SP 7

"Krepelki" na scenie XX Festiwalu Kultury Szkolnej w nagrodzonym II miejscem przedstawieniu "Czerwony Kapturek, czyli bojka o dziołszce w czerwonej czopeczce”

Pierwszy występ młodej grupy „Siódemeczki” i pierwsze wyróżnienie
Nowi, młodzi tancerze z grupy tanecznej „Siódemeczki” zaprezentowali się po raz pierwszy na XX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w MDK-u. Dla młodych tancerzy występ przed szerszą publicznością był wielkim przeżyciem. „Siódemeczki” przedstawiły układ taneczny do piosenki Michaela Jacksona „Black or White”. W choreografii zaprezentowali się jako ludzie z różnych stron świata.

W przeglądzie wzięło udział 29 zespołów z różnych miast. „Siódemeczki” na swoim pierwszym występie zdobyły wyróżnienie!
 
 
 
 

kwiecień 2018
 

W dniu 13.04.2018 uczniowie klasy Ic wraz z wychowawcą udali się na spacer celem obserwowania zmian w przyrodzie. Wiosenne słońce spowodowało,że dzieci miały wiele pracy. Odwiedziły także ogrodnictwo gdzie na żywo poznawały zioła i wiosenne kwiaty: forsycje, żonkile, sasanki, krokusy, bratki, tulipany itd. Miały także okazję porozmawiać z fachowcami na temat wiosennych prac ogrodniczych.
Szkoda, że czas tak szybko upłynął 

 
 
 
 
 

kwiecień 2018
Warsztaty chemiczne dla klas I 

Przed majowym długim weekendem w naszej szkole dużo się działo! 25 kwietnia klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach chemicznych organizowanych przez Uniwersytet Rozwoju. Widzieliśmy zielony ogień, tworzyliśmy zaszyfrowane wiadomości i sprawiliśmy, że balony same się nadmuchały! Pierwszoklasiści odkryli w sobie nowe talenty.

Te niesamowite doświadczenia sprawiły, że jeszcze długo będziemy się zastanawiać - czy to była chemia czy może magia?

 
 
 
 

kwiecień 2018
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego w klasach I-III "Bukiet wiosennych kwiatów":

1 miejsce: Emilia Trybus kl. 1c
2 miejsce: Kinga Wallach kl. 3a
3 miejsce: Izabela Bielawska kl. 1c

Gratulujemy!

Wykonane prace biorą udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym. Życzymy powodzenia!

 
 

marzec 2018
"Strach ma wielkie oczy, czyli jak oswajać lęki"

Dzisiaj uczniowie klasy 1c razem z wychowawcą Panią M. Fularską uczestniczyli w zajęciach biblioterapeutycznych "Strach ma wielkie oczy, czyli jak oswajać lęki" przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza Martę Bober w szkolnej bibliotece. Zajęcia z odpowiednią lekturą miały pomóc dzieciom w radzeniu sobie podczas sytuacji stresowych oraz pokazać im jak ważne są uczucia i emocje drzemiące w każdym z nas. Uczniowie wykazali się niesamowitą aktywnością! Zajęcia ukoronowały warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie wykonali niezwykłe zakładki do książek nawiązujące do przeczytanych i poznanych dziś utworów literackich.

Było fantastycznie. Biblioteka zaprasza ponownie.

Czytanie to wyzwanie - dla cierpliwych, wytrwałych i niebojących się pracy umysłów!!! Dla Tych, co chcą tworzyć, budować, marzyć i śnić! Zatem daj się porwać książce jak Nasi dzisiejsi goście a na pewno się nie zawiedziesz!!!!

 
 
 
 

luty 2018
Nie ma czasu na nudę. Jest zabawa i nauka. Wiedza sama wpada do głowy.
W zeszłym tygodniu uczniowie kl.Ic sami przygotowywali tarcze zegara oraz inscenizacje na podstawie lektury Hanny Łochockiej pt."O wróbelku Elemelku.". Atutem zajęć było także kształtowanie właściwych relacji rówieśniczych, doskonalenie komunikacji oraz trudnej sztuki współpracy w grupie.
 
 
 
 

styczeń 2018 Dzień babci i dziadka


"Aby babcia i dziadziunio w zdrowiu długo żyli. Aby uśmiech dla nas mieli w każdej wolnej chwili."

Pod tym hasłem 24.01.2018 roku odbyła się Biesiada dla Babci i Dziadka z okazji Ich święta w naszych szkolnych progach. Przy kawie, herbacie i pysznych ciasteczkach, babcie i dziadkowie podziwiali występy swoich wnuków udzielając się także w śpiewie. Wspólne biesiadowanie było pełne uśmiechu i przesycone miłością. Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność i wszelką pomoc w przygotowaniach.
 
 
 
 

styczeń 2018 Mamy II miejsce "Siódemki"

 Dnia 22 stycznia 2017 roku odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Muzyczny "Wspólnie kolędujemy" organizowany w MOK przez Szkołę Podstawową nr 10 w Mysłowicach.
Nasi uczniowie z zespołu "Krepelki" z klas 2a, 3a oraz 3b zaprezentowali 3 pastorałki. Ich występ przyniósł zespołowi 2 miejsce.

Dziękujemy Paniom Iwonie Grzegrzółce oraz Agnieszce Richter za przygotowanie, a uczniom za cudowny występ.

Serdecznie gratulujemy  
 
 
 
 

styczeń 2018 

Dzień babci i dziadka zbliża się wielkimi krokami. Już w ten weekend wnuczęta udają się do seniorów, aby podziękować za miłość, troskę i cierpliwość.
Uczniowie klasy Ic włożyli dużo wysiłku, aby przygotować się jak najlepiej do Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci przygotowały laurki, z pomocą wychowawczyni wykonali piękne zakładki do książek. Największą jednak pracę wykonali z pomocą swoich rodziców, przygotowując rodzinne albumy. W trakcie zadania poznali wiele interesujących historii rodzinnych, które potem chętnie opowiadali, doskonaląc umiejętność wypowiadania się. Zadanie to pozwoliło utrwalić wiedzę na temat swojej rodziny oraz wzmocnić więzi międzypokoleniowe.

Klasa Ic wraz z wychowawczynią życzy wszystkim babciom i dziadkom życia najdłuższego, pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego!
 
 
 
 
 
 

styczeń 2018 

Dnia 12 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas I – III. Zachwycająco wyglądały piękne księżniczki, tajemnicze wróżki, czarownice, biedroneczki, motylki, policjanci, piraci, wojownicy, spidermeni, piłkarze, klowni i wiele innych interesujących, kolorowych postaci, które tańczyły w rytm najnowszych i trochę starszych przebojów. Okazało się , że dzieci doskonale znają różne hity, potrafią znakomicie i „śmiało wyginać ciało”, a także głośno i radośnie śpiewać. Na dzieci czekały liczne niespodzianki, zabawy i konkursy, które wzbudziły wiele emocji. W przerwie balu czekał w klasach drobny poczęstunek. Czas jednak upływał bardzo szybko i nie spostrzegliśmy się, jak wybiła godzina kończąca tę udaną imprezę. Dzieci opuszczały salę z uśmiechami na twarzach, nieco zmęczone tańcami.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę 
 
 
 
 

grudzień 2017 

22.12.2017 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla kl. I- III pt. "Najładniejsza ozdoba bożonarodzeniowa". Celem konkursu było przybliżenie i zainteresowanie tradycją związaną z Bożym Narodzeniem oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej. Konkurs miał też jeszcze jedno, najważniejsze przesłanie. Wytwory rąk dzieci trafiły do pacjentów Hospicjum Cordis wraz z życzeniami. Dziękujemy rodzicom za uczestnictwo w tej ważnej dla dzieci lekcji, za pomoc i zaangażowanie. W konkursie uczestniczyło ponad 20 uczniów a poziom prac był bardzo wysoki. Jury w składzie p. M. Fularska i p. K. Krupa nie miały łatwego zadania. Obrady były burzliwe, jednak ostatecznie zdecydowano ,że oprócz miejsca I, II, III zostaną przyznane także 4 wyróżnienia. Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Emilia Senderska kl. Ia
II miejsce- Izabela Bielawska kl. Ic
III miejsce- Sandra Zawada kl. IIa

wyróżnienia:
Wiktoria Emmerich kl. Ib,
Kamil Słodkowski kl .IIIb,
Kinga Stolecka kl. Ic,
Zuzanna Kohut kl. IIIb

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy a uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Oto zdjęcia zwycięzców i uczestników oraz Wasze prace zapakowane wraz z życzeniami, które prezentują dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy.
 
 
 
 
 

grudzień 2017  Wigilia w 1c

22.12.2017 roku uczniowie kl.1c spędzili inaczej niż każdego dnia. We współpracy z rodzicami zorganizowano spotkanie opłatkowe. Na pięknym stole, przykrytym śnieżnobiałym obrusem, znalazły się dary stołu: wypieki, słodycze, owoce a nawet pyszne pierogi. Spotkanie rozpoczęła pani wychowawczyni od przeczytania fragmentu Ewangelii o narodzinach Pana Jezusa. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy życzenia. Jak tradycja śląska każe zawitało do nas także Dzieciątko, obdarowując każde dziecko malutkim upominkiem. Było wspólne kolędowanie, opowiadanie o tradycjach w naszych domach, ale także o tych z różnych stron świata. Udaliśmy się na przedstawienie jasełkowe. Ponieważ wiemy, że w święta należy się dzielić, przygotowaliśmy dla naszych rodziców własnoręcznie malowane pierniczki. Na koniec wysłuchaliśmy pięknej opowieści o magii Świąt Bożego Narodzenia oraz przygotowaliśmy długi łańcuch, którym udekorowaliśmy naszą klasę.
Zapraszamy na fotorelację z tego pięknego dnia.
Szczęśliwego Nowego Roku życzy klasa Ic wraz z wychowawcą M. Fularska
 
 
 
 

grudzień 2017 

Świąteczne ozdoby - gwiazdki, aniołki, bombki, sopelki, mikołajki. We wtorek uczniowie klasy 1 b przygotowywali świąteczne ozdoby. Każdy według własnego pomysłu tworzył piękne, kolorowe ozdoby. W klasie zdecydowanie zapanował świąteczny nastrój przy znanych kolędach.

"Święta tuż, tuż..."
Wielkie przygotowania do Świąt. W środę uczniowie przygotowywali stroiki świąteczne. Zapach świerku, pomarańczy, suszonych owoców i cynamonu utrzymuje się do dzisiaj. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem tworzyli świąteczne stroiki.
 
 
 
 

grudzień 2017  1a ubiera choinkę

 
 
 
 

grudzień 2017  Mikołąjki

W środę 6 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedził Mikołaj.
Klasy 1-3 pełne radości przywitały naszego wyjątkowego gościa Święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach i wręczył im prezenty. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty i za to, że o nas nie zapomniał. Do zobaczenia w przyszłym roku.
Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku. 
 
 
 
 

grudzień 2017  1a w oczekiwaniu na Mikołajki

 
 
 
 
 
 

listopad 2017  "Jesteśmy Polką i Polakiem"

To temat przewodni w kl. I c w ciągu ostatnich kilku dni. Uczniowie poznawali symbole narodowe, słuchali legendy o powstaniu Państwa Polskiego, śpiewali Hymn Narodowy ucząc się odpowiedniej postawy. Na zajęciach wykonali także samodzielnie flagi, a z pomocą nauczyciela kotyliony. Uwieńczeniem zajęć był udział w apelu z okazji Święta Niepodległości. Kształtowanie właściwych postaw już od najmłodszych lat jest niezmiernie ważne, ponieważ "czego się Jaś nauczy to Jan będzie umiał."
wych. Magdalena Fularska
 
 
 
 
 

listopad 2017  Warszataty udzielania pierwszej pomocy

Dnia 21.11.2017 wszyscy uczniowie klas I uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy.
Do klas przybyli przedstawiciele Stowarzyszenia Automobilklub Mysłowicki. Tematem była pierwsza pomoc w przypadku zranienia, krwawienia. Dzieci rozmawiając i pracując z ratownikiem medycznym uczyły się jak wyglądają mundury służb ratowniczych, jak opatrzyć zranienia. Najciekawszą dla nich formą zajęć były oczywiście ćwiczenia praktyczne. Dzieci z zapałem opatrywały rany rak, nóg, głowy. Bandażowały, przyklejały plastry i zakładały opaski. Uczniowie nauczyli się także numerów alarmowych oraz przećwiczyli, jakie dane należy podać zawiadamiając służby ratownicze. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wszystkich pierwszaków. Dziękujemy Pani Sylwii i czekamy na następne spotkanie.
 
 
 
 
 

październik 2017

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Co roku zapraszamy do klas pierwszych przedstawiciela policji.
Celem tych spotkań jest przekazanie najmłodszym informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak również bezpiecznych zasad postępowania w trudnych sytuacjach.

Tematem tegorocznego spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał także o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Poruszył też problem noszenia telefonów komórkowych. Wytłumaczył swoim małym słuchaczom, że telefonu powinni używać tylko w sytuacjach zagrożenia, a nie do zabawy w czasie drogi do i ze szkoły, ponieważ mogą stać się ofiarą kradzieży.

Nasi pierwszoklasiści z klas Ia, Ib, Ic wykazali się doskonałą wiedzą z dziedziny numerów alarmowych. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa podstawowych akcesoriów policjanta. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Dużą atrakcją okazały się odwiedziny maskotki policyjnej Sznupek, do której dzieciaki mogły się przytulić, przybić piątkę, a na koniec każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego