Z życia klas drugich - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 w Mysłowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Z życia klas drugich

UCZEŃ / RODZICE > KLASY I-III
 
Rok Szkolny 2019/2020


 
 

październik 2019


Halloween w klasach 2A i 2C

W klasach 2A i 2C, w ramach innowacji "Everyday English", uczniowie poznawali tradycje związane z obchodami Święta Zmarłych na całym świecie. Była praca w grupach oraz - nie taka straszna - matematyka z duchami. Zastanawiano się również przy dźwiękach piosenki "Who took the candy from the trick or treat bag"? Częstowano się pączkami i jabłkami - choć samo częstowanie się było dość niecodzienne, udało się też zrobić z koleżanki najprawdziwszą mumię. Powstały również przepiękne dynie z papieru. It was great time :)

 
 
 
 
-------------------------------------------------------------
Rok Szkolny 2018/2019

wrzesień 2018


Sznupek odwiedza Siódemkę

W SP 7 duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W tym roku zaprosiliśmy po raz kolejny do wszystkich klas pierwszych, drugich i trzeciej szkoły podstawowej przedstawiciela policji, który 11 września 2018 roku poprowadził spotkanie w auli naszej szkoły.

Spotkanie to, miało za zadanie przekazanie najmłodszym informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak również bezpiecznych zasad postępowania w trudnych sytuacjach. Dużą atrakcją okazały się odwiedziny maskotki policyjnej- Sznupka.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Rozmawiał również o konieczności poruszania się w fotelikach samochodowych, jak również przypomniał o obowiązku zapiania pasów przez wszystkich podróżujących samochodem. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas nieznajomy. Poruszył też problem noszenia telefonów komórkowych, aby dzieci nie bawiły się nimi tylko używali ich w sytuacjach zagrożenia. Nasi pierwszoklasiści wykazali się doskonała wiedzą z dziedziny znajomości numerów alarmowych. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa  podstawowych akcesoriów policjanta. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

mgr Magdalena Napora
 
 
 
 
-----------------------------------------------------
Rok Szkolny 2017/2018

maj 2018
Szkoła Podstawowa nr 7 przy współpracy z MOK zorganizowała VIII Międzyszkolny Konkurs Taneczny dla klas I-III. 23 maja 2018 na secenie MOK przy ulicy Grunwaldzkiej zebrały się grupy taneczne z mysłowickich szkół podstawowych. Każda z grup miała za zadanie zaprezentować dwa różne tańce. Komisja sędziowska oceniała opracowanie choreagraficzne, technikę wykonania, dobór i estetykę kostiumów oraz ogólny wyraz artystyczny prezentowanych tańców.

Dzięki sponsorom zwycięskie grupy otrzymały atrakcyjne nagrody. Wszyscy laureaci miejsc I - III otrzymali: wejściówki na zajęcia do Studio Tańca Ifly, wejściówki do Szkoły Tańca Multidance Mysłowice działającym przy Centrum Edukacji i Sportu "AS" Anna Kaczmarzyk, warsztaty kulinarne w pizzeri Da Grasso Mysłowice, a także puchary dla szkoły i medale ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Quick Park Mysłowice, Oddział Banku Millenium Mysłowice, Wydawnictwo Nowa Era i sponsorów prywatnych.

Laureaci konkursu:

I miejsce - "Siódemeczki" SP7
II miejsce - "Alfredki" SP15
III miejsce - "Bolero" SP14.

Dodatkowo każdy Juror przyznał nagrody indywidualne za szczególne talenty. Spośród wszystkich uczestników konkursu specjalne wyróżnienie za najlepszy duet taneczny otrzymali Wiktoria Emmerich z klasy IB oraz Filip Wolski z IA. Wyróżnieni otrzymali dodatkowe nagrody w postaci biletów do OH Kino w Mysłowicach na dowolnie wybrany film,
a także dodatkowe wejściówki do Studio Tańca Ifly i wejściówki do Szkoły Tańca Multidance Mysłowice działającym przy Centrum Edukacji i Sportu "AS" Anna Kaczmarzyk.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Ogromne podziękowania dla wszystkich sponsorów VIII Międzyszkolnego Konkursu Tanecznego klas I – III.
M.F
 
 
 
 
 

maj 2018


VII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy klas II
„Świat Kubusia Puchatka”

Już po raz siódmy uczniowie klas drugich mysłowickich szkół wzięli udział w konkursie czytelniczym 'Świat Kubusia Puchatka'. 16 maja sympatycy tego uroczego misia spotkali się w auli naszej szkoły. Uczestnicy konkursu nie tylko potrafili odpowiedzieć na szereg, szczegółowych pytań dotyczących treści książki, ale także wykazali się niezłymi umiejętnościami kulinarnymi.
 
SP7 reprezentowali Matylda Czapla i Franciszek Wardas. Matylda i Franciszek wywalczyli pierwsze miejsce!

Serdecznie im gratulujemy i jesteśmy dumni. Drugie miejsce zajęli uczniowie SP1. Na trzecim miejscu podium stanęli reprezentanci SP10. Dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. Nauczycielom przygotowującym drugokladistow do konkursu również gratulujemy. Matylda i Franciszek Brawo!
 
 
 
 

maj 2018


XX Festiwalu Kultury Szkolnej z nagrodami dla SP 7

"Krepelki" na scenie XX Festiwalu Kultury Szkolnej w nagrodzonym II miejscem przedstawieniu "Czerwony Kapturek, czyli bojka o dziołszce w czerwonej czopeczce”

Pierwszy występ młodej grupy „Siódemeczki” i pierwsze wyróżnienie
Nowi, młodzi tancerze z grupy tanecznej „Siódemeczki” zaprezentowali się po raz pierwszy na XX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w MDK-u. Dla młodych tancerzy występ przed szerszą publicznością był wielkim przeżyciem. „Siódemeczki” przedstawiły układ taneczny do piosenki Michaela Jacksona „Black or White”. W choreografii zaprezentowali się jako ludzie z różnych stron świata.

W przeglądzie wzięło udział 29 zespołów z różnych miast. „Siódemeczki” na swoim pierwszym występie zdobyły wyróżnienie!
 
 
 
 

kwiecień 2018


VII konkurs czytelniczy „Świat Kubusia Puchatka” podsumowany! 

Najlepszymi znawcami lektury okazali się:

I miejsce Matylda Czapla klasa II
II miejsce Franciszek Wardas klasa II
III miejsce Sandra Zawada klasa II
III miejsce Gabriel Hercel klasa II

Matylda i Franciszek będą w środę reprezentować naszą szkołę rywalizując z zawodnikami z innych mysłowickich szkół. Szkoła SP7 będzie gospodarzem konkursu już po raz siódmy.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
A Matyldzie i Franciszkowi życzymy powodzenia w najbliższą środę

 
 
 
 
 

kwiecień 2018


W Muzycznym ZOO, czyli Filharmonia po raz kolejny

Tym razem w spotkaniu z muzyką na żywo brali udział uczniowie klasy drugiej. Tematem koncertu było Muzyczne ZOO. Młodzi słuchacze z wielkim entuzjazmem przyjęli muzyczne wyobrażenie słonia, łabędzia czy ptaszarni pochodzące z dzieła Camilla Saint-Saëns "Karnawał Zwierząt".

Za miesiąc spotkanie z muzycznymi czarami. Oczywiście i na tym koncercie nie zabraknie naszych uczniów.

 
 
 
 

marzec 2018


Pierwszy dzień wiosny.

Palenie Marzanny to stary zwyczaj słowiański. Marzanna jako symbol zimy, którą w rytualny sposób palono bądź topiono miała przywołać wiosnę i zapewnić urodzaj. Takie pożegnanie zimy w naszej szkole miało miejsce dziś 20 marca 2018 roku . Kukły przygotowali uczniowie z klas II oraz IIIa i IIIb. Mieliśmy możliwość wraz ze strażą pożarną gasić palące się Marzanny, zobaczyć wnętrze wozu strażackiego oraz uczestniczyć w lekcji muzealnej. Z utęsknieniem oczekujemy wiosny, słońca i zieleni, mamy więc nadzieję, że dzięki podpaleniu Marzanny zima przez kilka najbliższych miesięcy już do nas nie wróci.

 
 
 
 

marzec 2018 
Dnia 16 marca 2018 roku Straż Miejska w Mysłowicach przeprowadziła profilaktyczną prelekcje pt.: ”Przyjaciel Rex” w klasach 2 i 3ab. Spotkanie, podczas którego pracownicy ze straży przedstawili dzieciom obowiązki właściciela psa oraz omówili warunki, w jakich pies powinien przebywać. Jednym z głównych celów było uświadomienie dzieciom, że pies to nie zabawka, tylko żywa istota, która tak jak oni – czuje, przeżywa, kocha i cierpi. Wytłumaczono im również, dlaczego pies jest uznawany za przyjaciela człowieka oraz omówiono prace, w których psy, tak jak i ludzie – są bardzo potrzebni, zwłaszcza, że często chodzi o ratowanie życia ludzkiego.

Następnie odbyła się pogadanka na temat zagrożeń mogących wynikać z kontaktów z zwierzętami oraz na temat bezpieczeństwa. W pogadance zwrócili oni szczególną uwagę na zachowanie podczas spotkania z nieznanymi psami. Policjanci zaprezentowali bezpieczną pozycję „Żółwia”, którą należy przyjąć w przypadku ataku ze strony psa. Wszystkie dzieci przećwiczyły zaprezentowaną bezpieczną pozycję „Żółwia.” Ćwiczenie to sprawiło dzieciom dużo przyjemności.

 
 
 
 

styczeń 2018 Dzień babci i dziadka


"Aby babcia i dziadziunio w zdrowiu długo żyli. Aby uśmiech dla nas mieli w każdej wolnej chwili."

Pod tym hasłem 24.01.2018 roku odbyła się Biesiada dla Babci i Dziadka z okazji Ich święta w naszych szkolnych progach. Przy kawie, herbacie i pysznych ciasteczkach, babcie i dziadkowie podziwiali występy swoich wnuków udzielając się także w śpiewie. Wspólne biesiadowanie było pełne uśmiechu i przesycone miłością. Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność i wszelką pomoc w przygotowaniach.
 
 
 
 

styczeń 2018 Mamy II miejsce "Siódemki"

 Dnia 22 stycznia 2017 roku odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Muzyczny "Wspólnie kolędujemy" organizowany w MOK przez Szkołę Podstawową nr 10 w Mysłowicach.
Nasi uczniowie z zespołu "Krepelki" z klas 2a, 3a oraz 3b zaprezentowali 3 pastorałki. Ich występ przyniósł zespołowi 2 miejsce.

Dziękujemy Paniom Iwonie Grzegrzółce oraz Agnieszce Richter za przygotowanie, a uczniom za cudowny występ.

Serdecznie gratulujemy  
 
 
 
 

styczeń 2018 

Dnia 12 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas I – III. Zachwycająco wyglądały piękne księżniczki, tajemnicze wróżki, czarownice, biedroneczki, motylki, policjanci, piraci, wojownicy, spidermeni, piłkarze, klowni i wiele innych interesujących, kolorowych postaci, które tańczyły w rytm najnowszych i trochę starszych przebojów. Okazało się , że dzieci doskonale znają różne hity, potrafią znakomicie i „śmiało wyginać ciało”, a także głośno i radośnie śpiewać. Na dzieci czekały liczne niespodzianki, zabawy i konkursy, które wzbudziły wiele emocji. W przerwie balu czekał w klasach drobny poczęstunek. Czas jednak upływał bardzo szybko i nie spostrzegliśmy się, jak wybiła godzina kończąca tę udaną imprezę. Dzieci opuszczały salę z uśmiechami na twarzach, nieco zmęczone tańcami.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę 
 
 
 
 

grudzień 2017 

22.12.2017 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla kl. I- III pt. "Najładniejsza ozdoba bożonarodzeniowa". Celem konkursu było przybliżenie i zainteresowanie tradycją związaną z Bożym Narodzeniem oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej. Konkurs miał też jeszcze jedno, najważniejsze przesłanie. Wytwory rąk dzieci trafiły do pacjentów Hospicjum Cordis wraz z życzeniami. Dziękujemy rodzicom za uczestnictwo w tej ważnej dla dzieci lekcji, za pomoc i zaangażowanie. W konkursie uczestniczyło ponad 20 uczniów a poziom prac był bardzo wysoki. Jury w składzie p. M. Fularska i p. K. Krupa nie miały łatwego zadania. Obrady były burzliwe, jednak ostatecznie zdecydowano ,że oprócz miejsca I, II, III zostaną przyznane także 4 wyróżnienia. Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Emilia Senderska kl. Ia
II miejsce- Izabela Bielawska kl. Ic
III miejsce- Sandra Zawada kl. IIa

wyróżnienia:
Wiktoria Emmerich kl. Ib,
Kamil Słodkowski kl .IIIb,
Kinga Stolecka kl. Ic,
Zuzanna Kohut kl. IIIb

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy a uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Oto zdjęcia zwycięzców i uczestników oraz Wasze prace zapakowane wraz z życzeniami, które prezentują dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy.
 
 
 
 
 

grudzień 2017  Mikołąjki

W środę 6 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedził Mikołaj.
Klasy 1-3 pełne radości przywitały naszego wyjątkowego gościa Święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach i wręczył im prezenty. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty i za to, że o nas nie zapomniał. Do zobaczenia w przyszłym roku.
Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku. 
 
 
 
 
listopad 2017  Andrzejki w 2a
 
 
 
 

listopad 2017  Edu Magica
22 listopada klasy 2 oraz 3a i 3b uczestniczyły dziś w lekcji kinowej EduMagica "Wielka przygoda małego żółwia" w multikinie w Katowicach.
Po dotarciu na miejsce dzieci wzięły udział w multimedialnej podroży z Tomem Turtle który opowiadał dzieciom o podróżach po Polsce. Dzieci sprawdziły swoją wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej ucząc sie kierunków geograficznych, typów krajobrazów Polski czy źródła, ujścia i dopływów rzek. Była to dobra lekcja przyrody w nieco innym wydaniu
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego