Newsy 2019/2020 - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 w Mysłowicach

Newsy 2019/2020

listopad 2019

Sezon filharmoniczny uważamy za otwarty!

20 listopada 2019 roku, po wakacyjnej przerwie, uczniowie klas piątych i szóstych udali się dzisiaj do Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Tematem przewodnim koncertu były tańce ludowe i narodowe. W repertuarze znalazł się m.in. polonez, kujawiak, oberek i tańce góralskie. Uczestnicy koncertu nie tylko wysłuchali przepięknych kompozycji Wojciecha Kilara, Mikołaja Henryka Góreckiego, Grażyny Bacewicz, Stanisława Moniuszki czy Witolda Lutosławskiego, ale jeszcze zobaczyli ich interpretację taneczną w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Jak zwykle było dużo wrażeń i muzycznych ciekawostek. Kolejny wyjazd do Filharmonii w lutym. Koncert będzie poświęcony muzyce filmowej. Zapraszamy!