Newsy 2019/2020 - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 w Mysłowicach

Newsy 2019/2020

listopad 2019

Mikołaj na Kresach z prezentami od uczniów
SP7 z Mysłowic

Od października 2019r. do 17 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły aktywnie włączali się w zainicjowaną przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie charytatywną akcję patriotyczną Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach 2019. Dzięki niej 1000 dzieci z polskich szkół z terenu Ukrainy i Białorusi otrzyma z okazji mikołajek prezenty. Zaangażowanie i wsparcie rodziców pozwoliło zebrać wiele przydatnych tamtejszym uczniom artykułów szkolnych, kolorowych zabawek oraz słodyczy, które na pewno ucieszą obdarowane dzieci. Artykuły żywnościowe natomiast znajdą w swoich paczkach Polacy mieszkający w gminach na Wileńszczyźnie.

Mamy nadzieję, że przygotowane podarunki sprawią wiele radości naszym rówieśnikom na Kresach- podsumowali akcję jej uczestnicy.