Newsy 2019/2020 - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 w Mysłowicach

Newsy 2019/2020

październik 2019

25 października br, nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła pamięta”, organizowanej przez MEN. Celem tego przedsięwzięcia było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Grupka uczniów z klasy 6a, wraz z nauczycielami, odwiedziła, więc miejsca związane z wydarzeniami historii lokalnej. Zapalili znicze przy Pomniku ku czci Powstańców Śląskich, którzy zginęli w trakcie powstań i podczas niemieckiej okupacji, przy tablicy rozstrzelanych w czasie I powstania śląskiego 21.08.1919r Franciszka Bednorza i Wiktora Czai, przy pomniku kardynała Hlonda oraz przy pomniku żołnierzy 23 Batalionu Saperów Śląskich, którzy z tego miejsca wyruszyli w 1939r. do walki w obronie zagrożonej Ojczyzny. Tak, nasza szkoła pamięta o bohaterach lokalnych. Uczniowie słyszą o nich na lekcjach i odwiedzają miejsca pamięci podczas edukacyjnych spacerów po Mysłowicach, nie tylko w ramach ogólnopolskich akcji.