Newsy 2019/2020 - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 w Mysłowicach

Newsy 2019/2020

październik 2019

Pasowanie pierwszoklasistów w naszej szkole

„Musisz przyrzec, że bez przerwy
będziesz dbać o pani nerwy.
Będziesz uczyć się starannie,
zachowywać nienagannie”

Czekano na ten dzień z niecierpliwością. I oto nadszedł. 24 października 2019 roku Nasze Pierwszaki z dużym przejęciem stanęły na scenie szkolnej auli, by zaprezentować się swoim, nie mniej przejętym, rodzicom. Odświętnie ubrani zaśpiewali piosenki i zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym krótkim programie artystycznym. A potem, w niezwykle podniosłej atmosferze, przedstawiciele każdej klasy stanęli przed pocztem sztandarowym, by uroczyście ślubować, że będą dobrymi uczniami, którzy swoją nauką i zachowaniem będą sprawiać radość swoim rodzicom i nauczycielom. Wiele emocji dostarczył sam akt uroczystego pasowania na ucznia. W blasku fleszy każdy uczeń, przez dotknięcie kolorowym ołówkiem, stał się pełnoprawnym uczniem Szkoły Podstawowej nr 7. A dowodem tego stały się nie tylko zdjęcia zrobione przez najbliższych, ale też piękne dyplomy, jakie otrzymali od wychowawców.

Drodzy Pierwszoklasiści – życzymy Wam dużo sukcesów w nauce!!!