Newsy 2019/2020 - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 w Mysłowicach

Newsy 2019/2020

wrzesień 2019

Uczniowie klas piątych pożegnali lato

Ostatnie promienie letniego słońca towarzyszyły piątoklasistom podczas ich pobytu w lesie w niedalekich Murckach. Goszczeni przez myśliwych z tamtejszego koła byli świadkami wypuszczania na wolność młodych ptaków, pokazu tresury psa i mieli możliwość postrzelania z łuku. Myśliwi nie tylko opowiedzieli swym młodym gościom o zwierzętach żyjących w naszych lasach, odpowiadając przy tym na szereg pytań ciekawskich uczniów, ale odpytali ich też z wiedzy wyniesionej z lekcji przyrody na temat ochrony środowiska, czy właściwych zachowań w lesie. Miłym akcentem na zakończeniem spotkania było ognisko z pysznymi kiełbaskami. Trochę zmarznięci, ale w wyśmienitych humorach, uczniowie wrócili do domów wczesnym popołudniem.