Newsy 2018/2019 - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 w Mysłowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Newsy 2018/2019

 

listopad 2018


Spotkanie z p. Dariuszem Faleckim „100-lecie niepodległości w zbiorach kolekcjonerskich”.Od kilku tygodni wszyscy w szkole rysują, malują, kleją, wycinają, przypinają, upinają a wszystko w barwach biało – czerwonych. W taki sposób przygotowujemy się do 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Uczniowie własnoręcznie robią flagi państwowe czy kotyliony na jutrzejszą uroczystość, przygotowują piosenki, gazetki ścienne, recytują wiersze, zastanawiają się czym dla nich dzisiaj jest patriotyzm i podejmują wiele, wiele innych akcji i przedsięwzięć, o których jeszcze będziemy informować. Dzisiaj zaś część uczniów starszych klas wzięła udział w spotkaniu z panem Dariuszem Faleckim. Spotkanie nosiło tytuł „100-lecie niepodległości w zbiorach kolekcjonerskich”. Podczas niezwykle ciekawego wykładu mogli zobaczyć stare banknoty, ręcznie rysowane książki, czapkę z czasów napoleońskich czy oryginalne dokumenty państwowe sprzed I wojny światowej, pamiątki z czasów powstań i dokumenty z czasów okupacji niemieckiej. Niemal każdą pokazaną rzecz można było wziąć do ręki, przyjrzeć się jej z bliska, porównać z innym przedmiotem, który akurat miał w ręku sąsiad czy sąsiadka…

Ta przepiękna lekcja historii, na chwilę przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości, na pewno zapadnie w pamięci wszystkich jej uczestników.

 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego