maj 2019

Lekcja historii w plenerze

Uczniowie klasy 4b długo się przygotowywali do dzisiejszego wyjścia. Na lekcjach edukacji regionalnej poznawali historię swojego miasta, rozmawiali o jego zabytkach i sławnych ludziach zawiązanych z Mysłowicami. Przez kilka ostatnich lekcji przenosili się w czasie, oglądając stare widokówki i fotografie – porównując stare Mysłowice sprzed lat, z miastem współczesnym. Dzisiaj zamienili teorię w praktykę. Długo wyczekiwane słońce przegoniło deszcz i chmury i czwartoklasiści, wraz z wychowawcą, wymaszerowali w teren. Promenada, Plac Wolności, Rynek, Park Zamkowy – to tylko niektóre miejsca odwiedzone dzisiaj w ramach edukacji regionalnej. Jak wyglądały kiedyś, a jak dzisiaj? A co było tu, gdzie dziś albo nic nie ma, albo jest już coś innego? A dlaczego dzisiaj jest inaczej? A co jest inaczej? Na te i inne pytania próbowali dzisiaj odpowiedzieć wykorzystując wiadomości wyniesione z lekcji. I zachęcają wszystkich, by poznawali i pamiętali historię swojej małej ojczyzny.