maj 2019

„Nasza planeta Ziemia- jak o nią dbać?”

Klasa 2c ukończyła projekt „Nasza planeta Ziemia- jak o nią dbać?” W trakcie wielotygodniowej pracy uczniowie zastanawiali się jak chronić przyrodę, aby służyła następnym pokoleniom oraz jak dbać o własne zdrowie. Korzystając z różnych źródeł informacji poznali zwierzęta i rośliny chronione, parki narodowe i wybrane pomniki przyrody. Pracując metodami aktywnymi debatowali o sposobach ochrony środowiska, recyclingu, ekologicznych źródłach energii i ekologicznej żywności. W trakcie zajęć uczniowie wykonali wiatraczki, kosmitów z odpadów wtórnych oraz założyli w kąciku przyrodniczym uprawę rzeżuchy, o którą pieczołowicie dbali każdego dnia.

Praca metodą projektów stwarza dla uczniów pole do poszukiwania nowatorskich sposobów rozwiązania problemu, postawionego przez nauczyciela. Poprzez praktyczne działania uczeń nie tylko zdobywa wiedzę ale przede wszystkim uczy się tzw. kompetencji miękkich, tak ważnych we współczesnym świecie: współpracy z grupą, negocjowania, prezentowania wyników swojej pracy, argumentowania.