kwiecień 2019

Edukacja regionalna w Izbie Regionalnej

Uczniowie klasy 4b dzisiejszą lekcję edukacji regionalnej spędzili w szkolnej Izbie Regionalnej. Z wrodzoną sobie ciekawością zajrzeli do wszystkich szuflad bifyja, sprawdzili, czy na waszbrecie łatwo było zrobić pranie, zobaczyli jak babcie robiły masło, jak mieliły kawę czy pieprz, ubijały jajka. Szybko wcielili się w rolę starzyków i starek bujając się w fotelu, zamiatajac brzozową miotłą kuchnię czy krzątając się w kuchni i sprawdzając co do czego służyło. Niemal uruchomili stare budziki, aparaty fotograficzne, żelazka i co tylko znalazło się w zasięgu ich wzroku i ręki. Dotknąć, otworzyć, przekręcić, założyć - taka była idea lekcji. Zamiast suchych faktów - namacalne spotkanie z przeszłością. Również tą najbliższą, gdyż niemałą popularnością małych odkrywców cieszyły się szkolne kroniki, przy których z radością wspominali swoje przygody z młodszych klas.