kwiecień 2019

DNI OTWARTE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7

To nie był prima aprilis! 1 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 7 zaprosiła w swoje gościnne progi rodziców i przyszłych uczniów klas pierwszych. Odwiedzający zostali przywitani w szkolnej auli przez dyrekcję szkoły, a następnie uczniowie klas drugich i trzecich, w krótkim programie artystycznym, zaprezentowali swoje talenty taneczne i porwali do wspólnej zabawy wszystkich chętnych. Najważniejszym jednak w tym dniu było poznać szkołę. Dlatego najwięcej czasu najmłodsi goście, wraz z rodzicami, spędzili odwiedzając poszczególne pracownie, by na własne oczy przekonać się, że na lekcjach wcale nie musi być strasznie, a często jest zabawnie i ciekawie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się fizyczne i chemiczne czary – mary. W pracowni fizyczno - chemicznej, pod czujnym okiem pani z chemii i pana z fizyki, młodzi adepci nauk ścisłych przeprowadzali pierwsze w życiu doświadczenia, zachwycając się ich efektami końcowymi. Inni, niezrażeni dziwną i jeszcze nieznaną im dziedziną, jaką jest biologia, stawali w szranki z quizami przyrodniczymi, inni uczyli się nowych angielskich słówek, a jeszcze inni z zamiłowaniem oddawali się pasji klejenia, wycinania i rysowania. A do tego pytali, pytali i pytali….

Każdy mógł znaleźć w tym dniu coś dla siebie. Dla rodziców jednak najważniejszym było poznać warunki, w jakich ich dzieciom przyjdzie się zmierzyć ze szkolną rzeczywistością. Dlatego, podczas gdy ich pociechy tak zaangażowały się w cykl zajęć otwartych, oni spacerowali po szkole, rozmawiali z nauczycielami i uczniami, oglądali pracownie i sale lekcyjne. Szczególnie uważnie odwiedzali tzw. „strefę malucha”, czyli skrzydło szkoły zarezerwowane tylko dla uczniów klas pierwszych.
I choć dzień otwarty już się skończył, drzwi szkoły zawsze stoją otworem dla tych, którzy chcieliby jeszcze raz zerknąć, zapytać, rozwiać wątpliwości. „Siódemka” serdecznie zaprasza!