luty 2019

Dwa języki obce już od pierwszej klasy szkoły podstawowej?
To możliwe w SP7!

W Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach od dwóch lat funkcjonują już klasy (dwie pierwsze, jedna druga, siódma i ósma) z rozszerzonym językiem angielskim.

W przyszłym roku szkolnym może również powstać klasa pierwsza z rozszerzonym j. niemieckim. Dzieci uczyłyby się w niej j. angielskiego w ramach zajęć językowych, zaś język niemiecki towarzyszyłby uczniom na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej.

W normalnym systemie szkolnym uczniowie poznają drugi język obcy dopiero w 7 klasie. Dzieci uczęszczające do takiej klasy miałyby już znacznie wcześniej opanowane podstawy tego języka, co na pewno ułatwiłoby im późniejszą naukę. Oczywiście nadal planowane jest też utworzenie klasy pierwszej z rozszerzonym językiem angielskim i prowadzony jest nabór do klasy siódmej dwujęzycznej, również z rozszerzonym j. angielskim.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.
Zachęcamy do podjęcia językowej przygody!!!