luty 2019

Bezpieczne ferie

Zanim uczniowie naszej szkoły rozpoczęli upragnione ferie, odbyli szereg spotkań i pogadanek na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Najpierw wysłuchali prezentacji przygotowanej przez swoich starszych kolegów z klas gimnazjalnych, a potem usłyszeli wiele dodatkowych cennych rad z ust strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach.

Panowie po raz kolejny przypomnieli wszystkim jak bezpiecznie bawić się na śniegu, dlaczego na łyżwy idziemy na lodowisko, a nie na zamarznięte jezioro, jak się ubrać, gdy na dworze mróz. Bardzo dużo czasu podczas prelekcji poświęcili także bezpieczeństwu w domu. Uczulili wszystkich na ulatniający się w domach czad i zaprezentowali działanie czujnika tlenku węgla zachęcając, by każdy, kto ma w domu piec lub kominek, zadbał o jego założenie.