styczeń 2019

Dzień Babci i Dziadka - 31 stycznia 2019 roku

Niejeden Dziadek i niejedna Babcia idąc na spotkanie zorganizowane z okazji Ich święta, zastanawiali się, jak będzie ono wyglądać. Już wypełniona po brzegi aula zapowiadała, że będzie się działo coś niezwykłego. I rzeczywiście się działo. Po krótkim wstępie, gdy przygasły światła, na ekranie pojawił się filmik i wszyscy zebrani odbyli niezwykłą podróż w czasie. Stąd i zowąd słychać było westchnienia pełne sentymentu na widok pralki „Frani”, syfonu do wody mineralnej, mleczarza z butelkami mleka czy szalonych fryzur i kolorowych ubrań lat minionych – właśnie tych, w których obecne na auli Babcie i Dziadkowie byli dorastającymi, młodymi ludźmi.

A zaraz potem na scenie wystąpiły dzielne wnuczęta, popisując się swoimi talentami aktorskimi i tanecznymi. Były, zatem wierszyki dla Babć i Dziadków i szalone tańce w wykonaniu zespołu tanecznego „Siódemeczki”, była bajka o Niebieskim Mundurku, który szedł do chorej babci niosąc jej cały kosz specyfików i wilku – doktorze, który był dobrym wilkiem, bo tylko w bajkach wilki mają złe notowania, były też piosenki o Babciach i Dziadkach. A wszystkiemu towarzyszyła, jak myśl przewodnia całego spotkania, piosenka Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”. Nią rozpoczęto i zakończono uroczystość. W całość przedstawienia wplecione były też inne piosenki Anny Jantar wykonane przez szkolny chór. Oj, w niejednym babcinym i dziadkowym oku błysnęła łezka na wspomnienie tamtych szalonych lat.

Jeszcze długo po zakończeniu przedstawienia, w którym wystąpili wszyscy uczniowie klas I-III, szkolny korytarz rozbrzmiewał rozmowami i śmiechem, a na pożegnanie dzieci wręczyły swoim bliskim specjalnie na tę okazję przygotowane laurki.