grudzień 2018

"Idą Święta, nie o sms-sie lecz o kartce pamiętaj"

Co pomaga dobrze przeżyć czas Świąt? Piękny, zimowy grudzień nastraja do przemyśleń. Przygotowania, ozdabianie klas, zimowe zabawy, ale również tradycja. W naszej szkole postanowiliśmy poświęcić trochę czasu na zgłębienie tradycji pisania kartek Bożonarodzeniowych. Pomogła nam w tym Fundacja Dbam o Mój Zasięg, która jest pomysłodawcą akcji "Idą Święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj". Fundacja podarowała szkołom, które zgłosiły się do projektu, kartki świąteczne, które w grupach oraz indywidualnie wypisywaliśmy.

Tradycja wcale nie musi być nudna! Przy pisaniu życzeń reaktywują się pokłady uczniowskiej kreatywności. Młodsi bawili się w pocztę, ozdabiali kartki świątecznymi ornamentami, rozwiązywali quizy. Starsi uczniowie zamieniali się w publicystów, redagując swoje życzenia, tworząc przy tym oryginalne sesje zdjęciowe.
Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie rozmawiali na temat tej zanikającej tradycji i odkrywali jej pozytywne aspekty. Wspólnie pisali życzenia do instytucji publicznych w naszym mieście, a także mieli szansę napisać indywidualnie kartki do swoich bliskich. Zwieńczeniem akcji było wysłanie napisanych kartek oraz oczekiwanie na efekt, jaki przyniosą... zadowolenie i uśmiech obdarowanych!

Klasom: 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 2c, 3a, 4a, 4b, 6a, 7b i 3A oraz ich wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie!