Newsy 2018/2019 - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 w Mysłowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Newsy 2018/2019

 

pazdziernik 2018


Cybernauci01 października 2018r. uczniowie SP7 – z klas: IV b, VI, VII b, VIII B i III A gimnazjum - wzięli udział w warsztatach "Cybernauci - bądź bezpieczny w sieci", poprowadzonych przez Pana Michała Szyszkę. Warsztaty o takiej tematyce odbędą się również dla rodziców i nauczycieli. "Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” to nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Do osiągnięcia celu przyczyni się realizacja warsztatów w szkołach w całej Polsce dla wszystkich grup docelowych. /więcej informacji na stronie cybernauci.edu.pl/

W naszej szkole odbyły się dwugodzinne warsztaty dla pięciu klas, podczas których uczniowie pracując w grupach szukali odpowiedzi na pytania:
Co nam wolno w sieci?
Jak chronić się przed niebezpieczeństwami?
Co trzeba wiedzieć o komunikacji przez Internet?
O czym należy pamiętać publikując swój wizerunek w sieci?

Kilkuosobowe zespoły wykonywały rysunki na postawione zagadnienia, a potem koordynator grupy przedstawiał całej klasie wypracowane wnioski i ilustracje. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę, zadawali mnóstwo pytań i chętnie mówili o swoich doświadczeniach z pracy w sieci.

 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego