grudzień 2018

Nietypowa Barbórka w naszej szkole…

Naszą szkołę odwiedził zastęp ratowników górniczych z KWK „Mysłowice-Wesoła”. W dniu swojego święta, 4 grudnia w BARBÓRKĘ ci niezwykli górnicy, opowiedzieli uczniom klas IV-VII o swojej ciężkiej pracy, która polega na niesieniu pomocy poszkodowanym górnikom. Była to jednak opowieść inna, niż wszystkie dotychczas usłyszane.

Ratownicy pokazali, jak ratować życie osobom poszkodowanym. W tym celu zrobili pokaz niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie zaprosili do ćwiczeń wszystkich chętnych. I od razu zrobiło się gwarno. Część uczniów przystąpiło do resuscytacji fantoma, inni dokładnie zbadali zawartość torby, jaką ratownik zabiera ze sobą na akcję. Jeszcze inni próbowali wcielić się w ratownika zakładając maskę tlenową a nawet opatrując kolegów. Nauka przez zabawę – to jest właśnie to.

Dziękujemy za tak ciekawą lekcję!
SZCZĘŚĆ BOŻE!