listopad 2018

Festiwal Piosenki Patriotycznej

Jednym z elementów szkolnych obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był Festiwal Piosenki Patriotycznej adresowany do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Młodzi artyści wystąpili w dwóch odsłonach festiwalowych.
Występy rozpoczął duet uczniów z klasy 2c. Emilka i Nikodem wykonali piosenkę „Rozkwitały pąki białych róż”. Piosenka zamieniła się w niezwykły spektakl, gdyż uczniowie nie tylko przebrali się w stroje adekwatne do śpiewanego utworu, ale także przygotowali przepiękne mini przedstawienie do słów piosenki.

Po niezwykłym duecie przyszedł czas na popisy klasowe. Na scenie szkolnej auli wystąpiła klasa 1c, zaś na szkolnym boisku wszystkie klasy drugie. Uczniowie nie tylko wyśpiewali, czym jest dla nich Polska, ale także przy pomocy samodzielnie przygotowanych rekwizytów pokazali, że wiedzą o czym śpiewają. A wykonanie piosenek było tak żywiołowe, że rozbujali nie tylko swoich kolegów i koleżanki z pozostałych klas, ale także obecnych nauczycieli, rodziców i dyrekcję szkoły.
Decyzją jury konkursowego, w skład, którego wchodził nauczyciel muzyki i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, zwycięzcami szkolnego festiwalu został niesamowity duet uczniów z klasy drugiej c. Otrzymali oni Grand Prix festiwalu. Doceniono staranne przygotowanie wokalne i ruch sceniczny, jaki zaprezentowali podczas występu. Pozostali uczestnicy otrzymali równorzędne wyróżnienia, gdyż poziom wykonania utworów był tak wyrównany, że jury postanowiło ostatecznie nie przyznawać żadnych miejsc.