listopad 2018

Dla Niepodległej…

Jak tysiące innych szkół w całym kraju, tak i nasza szkoła dziś 9 listopada 2018 roku dokładnie o 11:11, zaśpiewała wszystkie cztery zwrotki hymnu państwowego. Najmłodsi przedstawiciele braci uczniowskiej zgromadzili się z tej okazji na szkolnym boisku. Przywitani przez poczty sztandarowe szkoły i przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego przepięknie wyrecytowali „Katechizm polskiego dziecka” odpowiadając za swoim kolegą z klasy 2c „Kto ty jesteś? – Polak mały…” i zaśpiewali co sił w płucach „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Ale był to tylko wstęp do właściwej części uroczystości.

Gdy nadeszła odpowiednia godzina, wszyscy stanęli na baczność i uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, a pieśń niosła się echem po okolicy. Po zaśpiewaniu hymnu nastąpił kolejny ważny moment tej części szkolnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości – przewodniczący klas, przy wydatnych wskazówkach pana dyrektora, zasadzili Drzewko Niepodległości. Na zakończenie uczniowie klas drugich przepięknie odśpiewali przygotowywane od dawna piosenki o tematyce patriotycznej zbierając gromkie brawa i sprawiając, że słuchacze kołysali się w rytm śpiewanych piosenek.