czerwiec 2018

22 czerwca 2018 roku - zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Dzisiejszy dzień był pełen emocji. Cóż z tego, że już od jutra wakacje i nikt nie będzie pytać tabliczki mnożenia, robić dyktand ani sprawdzianów. Dzisiaj wielu uczniów żegnało swych wychowawców zastanawiając się, kto będzie ich szkolną mamą lub tatą od września. Ale największe emocje towarzyszyły uczniom trzecich klas gimnazjalnych, którzy opuszczali mury swej starej i dobrej szkoły, by od września rozpocząć kolejną przygodę życiową wśród nowych kolegów, koleżanek i nauczycieli. Ci, którzy solidnie pracowali w ostatnim roku, otrzymali nagrody i dyplomy. A ci, którzy błyszczeli wynikami w nauce i sporcie przez całe trzy lata nauki odebrali z rąk pani wicedyrektor Marietty Grabowskiej specjalne statuetki. Najlepszymi absolwentami szkoły zostali Łukasz Stachoń i Maciej Stachoń. Łukasz i Maciek otrzymali również statuetki najlepszych sportowców wśród chłopców, a Nicol Jajo statuetkę najlepszego sportowca wśród dziewcząt.

Pożegnani przez Dyrekcję i młodszych kolegów, sami gimnazjaliści również podziękowali wszystkim tym, którzy przez te trzy lata towarzyszyli im w codziennych trudach gimnazjalnego życia. A potem, już w mniejszych klasowych gronach, wspominali, wzruszali się i żegnali ze sobą i szkołą.

Nie minęła chwila i szkolna aula po raz kolejny wypełniła się po brzegi. Tym razem uczniami klas młodszych i ich rodzicami. Solidnie nagrodzeni przez wychowawców książkami, medalami, dyplomami i upominkami niecierpliwie czekali na moment rozdania świadectw. Krótka i pełna humoru akademia przygotowana przez wychowawców i uczniów klas siódmych oraz kolorowy i żywiołowy występ utalentowanych „Siódemeczek” sprawiły, że z uśmiechem na ustach rozeszli się do klas, by odebrać świadectwa i rozpocząć upragnione wakacje.