maj 2018

REJONOWY KONKURS PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA
„MAŁY RATOWNIK 2018”

Dnia 15.05.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego w Mysłowicach odbyła się kolejna edycja Rejonowego Konkursu Promocji Zdrowego Stylu Życia „Mały Ratownik 2018” PCK. Do zmagań przystąpiło dziewięć mysłowickich szkół. Konkurs rozgrywany był w kategorii klas I – III oraz IV – VI. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu. Wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Fundatorem nagród dla zwycięzców był Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża Katowice.

W trakcie konkursu gościliśmy Ratowników Medycznych z ramienia Automobilklub Mysłowice. Tematem spotkania była resuscytacja z użyciem defibrylatora AED oraz pozycja bezpieczna. W zajęciach udział wzięły osoby z całej szkoły.

Laureatami konkursu zostali:

- w kategorii klas młodszych:
I miejsce – Zuzanna S. SP13
II miejsce – Michał P. SP1
III miejsce - Mateusz Z. ZSP3

- w kategorii klas starszych:
I miejsce - Paulina G. SP7
II miejsce - Patryk A. SP11
III miejsce - Oliwier P. SP10.

W okręgowym etapie konkursu miasto Mysłowice będą reprezentować Zuzanna S. SP13 oraz Paulina Gruba SP7, który odbędzie się dnia 29.05.2018r. w Okręgowym Zarządzie PCK Katowice. Trzymamy kciuki za laureatów!