kwiecień2018

Dzień Ziemi.

Dnia 23 kwietnia 2018r. w Mysłowicach w Parku Słupna świętowaliśmy wraz z uczniami mysłowickich szkół podstawowych Światowy Dzień Ziemi 2018. Obchody rozpoczęły się od tradycyjnego sprzątania świata na trasie od szkoły do Parku Słupna, gdzie czekały już na nas różnokolorowe pojemniki. Każda grupa dzieci zobowiązana była do odpowiedniej segregacji zebranych odpadów. Następnie na uczniów czekały konkursy z nagrodami organizowane przez Straż Miejską oraz pokaz lotu patrolowego specjalnego mysłowickiego drona, który od niedawna używany jest do kontrolowania stanu zanieczyszczeń powietrza w naszym mieście. Na zakończenie każda grupa brała udział w sadzeniu drzewka, aby troska o naszą wspólną planetę zawsze towarzyszyła wszystkim naszym działaniom, a miejskie obchody Dnia Ziemi na długo pozostały w naszej pamięci.

Kiedy wiosną dzień równa się z nocą, obchodzimy ważne, międzynarodowe święto – Światowy Dzień Ziemi. W tym roku 22 kwietnia przypadł w niedzielę, dlatego uczniowie świętowali go dzień później, podczas obchodów w Parku Słupna. Spotkali się tam uczniowie kilku okolicznych szkół, dla których przygotowano szereg zajęć i atrakcji.

We wspólnych obchodach udział wzięli uczniowie 3 i 4 klas SP7, SP13 oraz SP6. To spotkanie, które było okazją do poszerzenia wiedzy na temat zachowań sprzyjających środowisku, zorganizowali dla uczniów pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska UM Mysłowice, MOSiR Mysłowice, Straży Miejskiej, Komendy Miejskiej Policji, ZOM Mysłowice i Eko Patrolu GIG.
Obchody zaczęły się jeszcze przed szkołami – dzieci wyruszyły ze swoich placówek do Parku Słupna zbierając po drodze śmieci do wcześniej dostarczonych worków. Po dotarciu posegregowały przyniesione odpady i wzięły udział w przygotowanych zajęciach. Było malowanie kredą, animacje z Strażą Miejską i Komendą Miejską Policji, pokaz drona Eko Patrolu czy warsztaty z segregacji odpadów. Dla dzieci przygotowano także drobne upominki i gadżety.