marzec 2018

Lekcja żywej historii w setną rocznicę odzyskania niepodległości

21 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli dzisiaj okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii. Niecodziennej, gdyż przedstawionej w niezwykle żartobliwy sposób. Podczas, gdy odważni ochotnicy wkładali na siebie stroje z epoki – od Napoleona, przez żołnierza Księstwa Warszawskiego, powstańców śląskich i żołnierza Grenzschutzu, prowadzący lekcję przedstawiciel Agencji Artystycznej „Atena”, tłumaczył zawiłości polskiej historii od czasów rozbiorów po odzyskanie niepodległości. A wszystkiemu towarzyszyły salwy śmiechu. Pełna ciekawostek, anegdot i żartów oraz przy świetnym wczuciu się uczniów w odgrywane role opowieść szybko dobiegła końca. Jednak bez wątpienia będzie to lekcja, która na długo wszystkim zostanie w pamięci.