luty 2018

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w SP 7

Jak ważne jest bezpieczeństwo „on-line” poprzez nowoczesne technologie dowiedzieli się uczniowie wszystkich klas SP 7 w dniu 16 lutego 2018r. W ramach lekcji wychowawczych klasy uczestniczyły na auli w prelekcji z podziałem na kategorie wiekowe:
• Klasy I- III
• Klasy IV-VI
• Klasy VII oraz gimnazjalne.
Na lekcjach informatyki starsi uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali prezentacje multimedialne o obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce, który odbył się w tym roku 6 lutego 2018 pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” oraz zagrożeniach cyberprzemocą. Najciekawsze prace pod względem merytorycznym zostały wybrane przez nauczycieli informatyki do zaprezentowania szerokiemu gremium społeczności uczniowskiej SP7.

Uczniowie w swoich pracach zapoznawali dzieci i młodzież z netykietą, zasadami bezpieczeństwa korzystania z Internetu oraz konsekwencjami stosowania cyberprzemocy w Sieci.

Z zaciekawieniem dowiedzieli się, co to jest: stalking, seksting, grooming, phishing, trollowanie, spam itp. Ponadto dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy w przypadku bycia ofiarą cyberprzemocy.

Mamy nadzieję, że wiedza, która ciągle jest poszerzana wśród młodzieży okaże się drogowskazem do uniknięcia cyberprzemocy w Internecie w przyszłości.

Nauczyciele informatyki