Menu główne:

Newsy 2017/2018

styczeń 2018

SP 7 najlepsza w koszykówce!

18 stycznia odbyły się finały miejskie w piłce koszykowej dziewcząt, a dzień później – w piłce koszykowej chłopców.
Drużyna dziewcząt w składzie: Kamila Walasiak (kapitan), Nicola Jajo, Jesica Solecka, Martyna Hernas, Kamila Kałuża, Sandra Kmita, Zuzanna Trykowska, Klaudia Piskozub, Amelia Kawa i Dominika Śmiałek pokonała w półfinale reprezentację SP16 i przystąpiła do boju finałowego, w którym zmierzyła się z dziewczynami z SP13. Po zaciętej walce uległa jednak 23: 26 zdobywając ostatecznie srebrne medale. Ogromne wyróżnienie spotkało Kamilę Walasiak, która otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki drużyny.
Dzień później do walki przystąpili chłopcy. I sięgnęli po najwyższe trofeum – złoto! Najpierw pokonali drużynę SP5, a potem reprezentantów Szkoły Sportowej. Złotą drużynę stworzyli: Łukasz Stachoń, Maciej Stachoń, Michał Puternicki, Bartłomiej Patalas, Bartosz Bucki, Dawid Tobojko, Konrad Wenda. Dodatkowe wyróżnienia otrzymali też Łukasz Stachoń – najlepszy zawodnik drużyny i Maciej Stachoń – najlepszy zawodnik turnieju.
Opiekunami zwycięskich drużyn byli mgr Agata Kowalska i mgr Bartosz Fetler (trener).
Spośród wszystkich szkół biorących udział w rozgrywkach koszykarskich roczników 2002 – 2004, tylko naszej szkole – SP7, udało się doprowadzić do finału i zająć czołowe miejsca zarówno drużynę chłopców jak i dziewcząt.