grudzień 2017

Szkolne jasełka

Wtorkowy wieczór był okazją do spotkania się przy wigilijnym stole wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Natomiast dziś 22 grudnia 2017 roku odbyły się klasowe Wigilie, a wstępem do nich były szkolne jasełka. Od rana po szkolnych korytarzach krążyli odświętnie ubrani chłopcy i świątecznie wystrojone dziewczyny. W różnych częściach szkoły, co chwila pojawiały się zapachy ciast, pierników i mandarynek. Tu i tam uczniowie i nauczyciele składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. I jakikolwiek scenariusz sobie wybrały klasy na wspólne świętowanie, elementem wspólnym dla wszystkich były jasełka. W tym roku Anioły i Diabły walczyły między sobą o kołyskę Jezusa. Aniołki przygotowały dla Pana żłóbek, ale gdy zasnęły – Diabły go ukradły i schowały w piekle. Lucyfer miał nadzieję, że dzięki tej kradzieży Jezus się nie urodzi. Ale Aniołki, kierowane podpowiedziami zasiadających w auli uczniów, odzyskały zgubę i do Bożego Narodzenia jednak doszło. Entuzjastyczna reakcja uczniów z klas najmłodszych, chóralny śpiew klas starszych i przedświąteczny nastrój klas gimnazjalnych sprawiły, że bardzo szybko udało się wprowadzić uczniów i nauczycieli w świąteczny nastrój. Jedyne, co zatem zostało, to życzyć wszystkim niemijającego entuzjazmu, radości, spokoju i dużo rodzinnego ciepła na cały czas Świąt Bożego Narodzenia.