27 października 2017

Konkurs języka niemieckiego „Czytamy w oryginale”
"Der Kamm und die Muschel"

Dnia 27 października bieżącego roku trzy uczennice klas gimnazjalnych SP7- Sandra Jałowiec 3c, Aleksandra Urban 3c i Kamila Walasiak 3a wraz z nauczycielem p. Agnieszką Witas, brały udział w międzyszkolnym konkursie z j. niemieckiego „Czytamy w oryginale”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Mysłowicach.

Konkurs oparty był na fabule utworu literackiego pt. "Der Kamm und die Muschel" (Grzebień i muszla). Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość wydarzeń przedstawionych w utworze oraz występującego w nim słownictwa. Konkurs skierowany był do uczniów kl. II i III gimnazjum. Pilne przygotowanie się naszych uczennic do konkursu opłaciło się. Poszło im wspaniałe!

1. Sandra Jałowiec zajęła I miejsce
2. Aleksandra Urban III miejsce

Dziewczynom gratulujemy i życzymy niegasnącego entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań.