26 października 2017

"Dopal zenę swojej śmierci"

26 października 2017 roku na boisko szkolne wjechały cztery karawany z firm pogrzebowych. Eleganccy i poważni, pracownicy zakładów pogrzebowych złożyli uczniom niecodzienną ofertę – 50% zniżki na wszystkie usługi pogrzebowe: zakup trumny lub urny wraz z usługą kremacji i na całą ceremonię związaną z pochówkiem. To nie żadna zabawa związana ze zbliżającym się Halloween, a realna propozycja. Warunek jest jeden – śmierć młodego człowieka musi nastąpić w wyniku zażycia dopalaczy.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole dla uczniów klas gimnazjalnych, odbyły się specjalne inscenizacje z udziałem aktorów i przedstawicieli firm pogrzebowych. Wizyta zakładów pogrzebowych na lekcjach i prosty przekaz, że dopalacze to śmierć, poważne choroby psychiczne czy trwałe uszkodzenia organów miały jedno zadanie – wpłynąć na podejmowane przez młodych ludzi decyzje i ich świadomość, co do związanych z nimi konsekwencjami.

Nasze miasto Mysłowice rozpoczęło akcję od dystrybucji plakatów, które informowały o 50% zniżce na organizację pogrzebu dla fanów dopalaczy. W szkole pojawiły się również ulotki informujące o zagrożeniach wynikających z brania dopalaczy, a także o formie, jaką mogą przybrać.

Aż 50% rabatu na organizację pogrzebu! To specjalna oferta zakładów pogrzebowych dla wszystkich, którzy biorą dopalacze. Żart? Niekoniecznie. Dopalacze to prosta droga do przedwczesnej śmierci. Używając tak bezpośrednich komunikatów, Mysłowice podjęły starania, by uświadomić młodym ludziom, jak wiele krzywdy mogą wyrządzić substancje psychoaktywne.