wrzesień 2017

Jak w minionych latach, tak i w tym roku wzięliśmy dział w konkursie organizowanym przez Muzeum Miasta Mysłowice 8 października 2017 roku. Tym razem szkołę reprezentowały dwie drużyny: z poziomu klas szkoły podstawowej i z poziomu klas gimnazjalnych. Organizatorzy i w tym roku zaskoczyli niekonwencjonalnymi zadaniami. Oczywiście, jak na konkurs historyczny przystaje, nie zabrakło pytań z wiedzy, ale pozostałe zadania były typowo sprawnościowe, wymagające umiejętności z przeróżnych dziedzin. Członkowie drużyn szyli, zatem opaski powstańcze, biegali na czas z prawdziwym zabytkowym karabinem, strzelali z karabinka do tarczy, rzucali do celu atrapami granatów, opatrywali rannego powstańca, układali historyczne puzzle i wspinali się na „Wieżę Bismarcka”. Zabawy było dużo, humory dopisywały, nawet pogoda była dla wszystkich wyjątkowo łaskawa, gdyż wbrew wcześniejszym obawom, przez cały dzień nie spadła ani kropla deszczu. I choć nie udało się żadnej z drużyn naszej szkoły wskoczyć na przysłowiowe „pudło”, to wspomnienia z rywalizacji będą im towarzyszyć aż do następnej edycji konkursu.